събота , 27 април 2024

Лекоатлетът Иван Иванов е Спортист на 2019 година в община Панагюрище. Треньор на годината е Катя Кроснарова

Тази вечер на заседание на комисията по образование, култура, младежки дейности и спорт към Общински съвет – Панагюрище

бяха оповестени имената на десетте най-успели спортисти в община Панагюрище през 2019 година. Резултатите от гласуването в анкетата определиха Спортист на годината да е лекоатлетът Иван Минков Иванов от КЛА „Оборище“, който е събрал 45 точки. Иван е рекордьор на България за 2019 и златен медалист на десетобой при 18-годишните. Спечели златни медали и е шампион на 400 и 800 м в зала при 18-годишните. В битката с 20-годишните стана вицешампион на 800 м и на многобой зала, като попълни колекцията си с отличия с още два сребърни медала. Освен тези победи има бронзов медал на 800 м лято при 18-годишните, сребърен медал и е вицешампион на „Кънтри крос“ 6 км. при  20-годишните; шесто място Балкански шампионат на 800 м в Истанбул, Турция; шесто място Балкански шампионат на 6 км,отборно – Беран, Черна гора.

Втори е таекуондистът Илчо Машев  от СК „ОДИН“с 40.5 точки,

Илчо Машев е
национален състезател по таекуон-до, бронзов медалист на спаринг от Световното първенство в Пловдив; носител на два бронзови медала от спаринг на Европейско първенство в Римини, Италия; национален шампион на спаринг на държавното първенство в категория 75кг.; обявен е за най-техничен състезател на отвореното първенство на Босна. Шампион и обявен за „Крал на таекуон-до“ с националния отбор на България, мъже. Печели първо място във всички турнири, проведени в България

Трети е самбистът Ивелин Танковски с 36 точки.

Ивелин е шампион на България по самбо при юношите до 16 години; има п
ърво място от Балканското първенство по самбо в Скопие, Македония; пето място при 16-годишните на Световното пъренство в Рига,Латвия, и три златни медала на международни турнири.
Следват Йоана Пишмишова-Червенкова от ОСК „Панагюрище“, джудо, с 31.5 точки
5.Илия Воденичаров, тенис на маса, с 27 точки
6.Даниел Немски, лека атлетика, с 20 точки

7. Божидара Карагьозова, хандбал – 19.5 точки

8.Стайко Танковски, кикбокс с 14.5 точки

9. Катрин Радивчева от клуба по плуване „Каменград“ с 9 точки
10 Десислав Атанасов, самбо, с 3.5 точки.
 f
Треньор на годината e Катя Кроснарова от КЛА „Оборище
Отбор на годината е ФК „Оборище” юноши старша възраст
За най-добър подрастващ отбор е определен ХК „Панагюрище”
Класирането е на базата на четири обобщени анкети: Асоциацията на спортните клубове, ПК „ОКМДС“, панагюрските медии и Общинска администрация.
Предложението на Асоциацията се умножава по коефициент 1.5 и се добавя към останалите три анкети.
Първият във всяка десетка получава 10 точки, а останалите в низходящ ред с точка по-малко.

Кметът Желязко Гагов поздрави лично световния шампион по самбо Иван Хърков

Павлина ЛАЛЕВА С искрящи очи и слънчеви усмивки бе посрещнат тази вечер световния шампион по …