неделя , 28 април 2024
Първите шампиони заедно с Иван Александров /в средата/,почетен председател на Сдружение "Асарел-България Оупън"

Азиатци са първите победители в турнира „Асарел България Оупън“

WTT Feeder PANAGYURISHTE Presented by Asarel 2023 има своите първи шампиони! Това са Джоу Кай и Хе Джуодзя от Китай, които спечелиха надпреварата при смесените двойки. Те се наложиха с категоричното 3:0 гейма над Лука Младенович и Ни Шия Лин от Люксембург.

Първият полуфинал при дамите на WTT Feeder PANAGYURISHTE Presented by Asarel 2023  предложи истинска класика – Китай срещу Япония! Хан Фейер сломи съпротивата на сръбкинята Изабела Лупулеску и след обрат за 3:1 гейма е на предпоследното стъпало. Нейна съперничка там ще бъде Мое Номура от страната на изгряващото слънце. Номура показа изключително стабилна психика в сблъсъка си със Забине Винтер от Германия. Японката поведе с 2:0 гейма след 11:8 и 11:8, но допусна изравняване, преди в решаващия пети гейм да спечели с 11:7.

В долната част на схемата китайките Хе и У Янчен нямаха проблеми да стигнат до финалното каре след победи срещу японката Кахо Акае (3:0) и Юан Уан, съзтезаваща се за Германия (3:1).

Као Уей също се нуждаеше от пет гейма, за да отстрани играещия за Германия Мен Фенбо (7:11, 11:9, 11:9, 7:11, 11:8). В спор за място на финала Као ще се изправи срещу един от любимците на публиката в „Арена Асарел” Симон Гози. Вторият поставен в схемата Гози изигра изключително силен двубой и след 3:1 гейма (11:7, 11:9, 2:11, 11:6) срещу Джоу Кай от Китай продължава напред.

В горната част на схемата китаецът Дзен Бейшун преодоля трудно съпротивата на приятната изненада на турнира Самуел Кулчицки от Полша след 11:7 в решаващия пети гейм (11:6, 11:9, 6:11, 5:11 и 11:7). Негов съперник ще е Чен Уаню, който победи четвъртия в схемата Андерс Линд с 3:1 гейма (11:7, 11:7, 9:11, 11:5).

Във финала при мъжките двойки ще има европейско участие – Андерс Линд от Дания и партньорът му от Франция Антоан Ашар победиха с 3:1 гейма китайците Дзен и Чен. Така в спор за златните медали Линд и Ашар срещат друга китайска двойка Као Уей и Джао Дзихао, спечелили също с 3:1 срещу своите сънародници Джоу Кай и Сю Фей.

При женските тандеми сестрите от Полша Анна и Катажина Вегжин намериха място във финала след 3:1 гейма над Ема Лабошова и Барбора Балажова от Словакия. Техни съпернички ще бъдат Хан Фейер и Хе Джуодзя от Китай, спечелили своя полуфинал срещу Шарлот и Камил Луц, Франция с 3:0 гейма.

В неделя, 3 септември, мачовете започват в 10:00 с полуфиналите поединично. След обедната почивката, в 16:00 е време и за финалите при женските и мъжките двойки. WTT Feeder PANAGYURISHTE Presented by Asarel 2023 ще има своите шампиони поединично веднага след това. Целодневните билети за мачовете са с цена 10 лв. за възрастни. Деца и младежи до 18 години ще влизат свободно.

Отборът на „Войводите“ с 3 победи в областното футболно първенство

Поредно безапелационно представяне на младите надежди от отбора на „Войводите“ в първенствата на БФС в …