Водещи новини
Момчил Поптолев с треньора си Катя Кроснарова след една от поредните си победи СНИМКА: архив на oshtepan.com

Състезателите на КЛА „Оборище“ завоюваха призови места на държавния шампионат

На  11-12 юни на национален стадион „Васил Левски” се проведе държавният шампионат по лека атлетика за юноши и девойки -18 г. В една от най-трудните дисциплини – десетобой, състезателите на КЛА „Оборище” – Панагюрище се представиха отлично и спечелиха златно, сребърно и бронзово отличия. Най-добър резултат постигна рекордьорът на България от зимния шампионат МОМЧИЛ ПОПТОЛЕВ. Той събра 5957 точки и грабна златния медал. Резултатите му са: 100 м-11,57; скок дължина -5.93 м; тласкане гюлле- 12.74 м; скок височина -180 см; бягане на 400 м-52,57; бягане с препятствия 110 м-16.09; диск – 36.40; овчарски скок – 2.90; хвърляне на копие -39.17; бягане на 1500м- 4.49.78 .

Сребърен медал в десетобоя спечели  ЛУКА РАЛЧЕВ с 4455 точки, а бронзов  ХРИСТО АРБАЛИЕВ с 4396 точки. Макар и с 2 години по-малък, в десетобоя участва и МАРИН РАЛЕНЕКОВ, който събра 3546 точки и зае петото място.

В дисциплината скок височина ДЕЛЧО АРБАЛИЕВ изравни резултата си от 175 см със състезател от “Спринт”/Червен бряг”, но един фаул повече  му отреди  3 място и бронзов медал.

Дебют в многобоя при девойките направиха Цветомира Лулчева, Мариана Шопова и Александра Кукова. Треньорът на КЛА „Оборище” Катя Кроснарова благодари на състезателите за положените при подготовката мотивация, трудолюбие и дух, въпреки невъзможността да използват спортната база поради ремонта йй от м.октомври 2022 г.

Тази седмица е държавният шампионат за 20-годишните.