Водещи новини

От полумаратон КЛА „Оборище“ попълни колекцията си с още няколко медала, три от които златни

На 5 октомври се проведе Седмият лекоатлетически полумаратон „Ремово-Блатца-Ракитово – 2019”, който бе в чест на

107 години от Балканската война. Дистанциите, в които премериха сили участниците, бяха 5, 10 и 20км. КЛА „Оборище”- Панагюрище се включи в надпреварата с 18 състезатели в различните възрастови групи.
На 5 км при мъжете златен медал завоюва националният рекордьор Иван Иванов, следван от състезателите на „Тракия”- Пловдив. На същата дистанция при жените бронзов медал спечели Таня Узунова, а на 4-то, 5-то и 6-то място се класираха по-неопитните в тази възраст атлетки Теодора Тропчева, Габриела Скачкова и Лорена Немигенчева.
На 10 км при мъжете 4-то място спечели Кристин Кроснаров, а при жените, златото безапелационно грабна Николета Карабойчева, следвана от Ивон Гърбешкова.
В най-дългата и изтощителна дистанция – 20 км, златен медал спечели Мариела Стоилова, следвана от Ралица Караколева, която се окичи със среброто.
Макар и доста по-млади от останалите, с много добро представяне се отличиха състезателите на клуба: Марин Раленеков, Лука Ралчев, Станислав Варадинов, Иван Сейменов, Иван Кузманов, Александра Кукова и Поля Червенкова.
Организацията беше на отлично ниво, а най-добрите състезатели бяха наградени с купи и почетни грамоти, както и премирани с парични награди, разказа треньорът Катя Кроснарова.
Управителният съвет на КЛА „Оборище” Панагюрище и треньорът Катя Кроснарова изказват най-сърдечна благодарност на Ротариклуб – Панагюрище и в частност на неговия председател г-жа Ани Паланкалиева за осигурения превоз за участие на спортната проява!

Кметът Желязко Гагов поздрави лично световния шампион по самбо Иван Хърков

Павлина ЛАЛЕВА С искрящи очи и слънчеви усмивки бе посрещнат тази вечер световния шампион по …