Водещи новини

Мария Оряшкова посвети осмата си европейска титла на майка си и на проф.д-р Лъчезар Цоцорков

На 20 май българката Мария Оряшкова спечели за осми път в кариерата си европейската титла по спортно самбо.

На първенството на Стария континент в Минск (Беларус) в категория до 80 килограма световната шампионка Мария Оряшкова победи на финала Алина Ковалска от Украйна. А още в първата среща българката победи световната шампионка Светлана Тимошенко (Беларус), която е водач в световната ранглиста. Припомняме, че преди година Тимошенко победи Оряшкова на финала за Световната купа в България, а през 2015 г. на финала в Мексико отново спечели срещу българската самбистка.
Във фейсбук профила си победителка Мария Оряшкова написа:
 „Ден с много радост и тъга! Посвещавам медала на двама много важни хора за мен, за съжаление на един и същи ден те си отидоха на някое по-добро място през 10 години!
Знам, че сте с мен и Ви благодаря! Това е за Вас.
С благодарност към моята майка и човека, който ми е помогнал в живота г-н Цоцорков!“
Мария Оряшкова беше стипендиант на „Асарел-Медет“ АД, докато учеше.
Тя започва спортната си кариера в Панагюрище в СК „Бойни спортове“.
Таланта й открива световният шампион по самбо Иван Нетов, който е нейн треньор години наред.
Мария Оряшкова е Почетен гражданин на Панагюрище.

За oshtepan.com световният шампион по самбо Иван Нетов коментира, че първенството в Минск
е било на изключително високо ниво като конкуренция. България участва с 12 състезатели и от 27
възможни медала спечели само 5. Два от тях са за панагюрския СК „Бойни спортове“ – златен от
Мария Оряшкова и бронзов от Иван Хърков, който за първи път се състезава по бойно самбо на европейско първенство
при мъжете. В първата среща Иван Хърков се бори срещу световния шампион от Армения, когото победи с 8:0.
Със същия убийствен резултат българинът от Панагюрище победи и самбиста на Германия.
На полуфинала самбистът на СК „Бойни спортове“ загуби от шампиона на Русия, а в борбата за бронза победи
състезателя от Украйна с 9:1, разказа Иван Нетов. Той подчерта, че както преди две години самбото бе включено
Европейските олимпийски игри в Баку, така и в следващите Европейски олимпийски игри, които ще са след 2 години,
самбото отново е включено в престижното състезание, в което ще участват десетки държави.

Девойките на ВК „Пан Волей“ затвърдиха второто си място в групата

Днес  девойките на Волейболен клуб „Пан волей“ победиха като домакини с 3:0 отбора на Свиленград. …