четвъртък , 2 май 2024
Водещи новини
Владимир Петков СНИМКАТА е предоставена от организаторите

Три български победи в първия ден на Международния турнир по тенис на маса „Асарел Блгария Оупън“

Владимир Петков и Стоян Сариев се класираха за основната схема на WTT Feeder PANAGYURISHTE Presented by Asarel 2023, след като преодоляха квалификациите. Най-опитният в националния ни отбор Петков не остави шансове на иранския състезател Махди Амадиан – 11:8, 11:4 и 11:1! Така Петков намери място в основната схема на турнира при мъжете поединично. Стоян Сариев надигра местния любимец Георги Ефтимов в оспорвана среща, завършила 3:0 (11:5,12:10, 14:10  за представителя на СКТМ „Стоянстрой” Пловдив). В четвъртък Владимир Петков се изправя срещу французина Енцо Англе, а съперник на Сариев ще е китайецът Сай Линуей.

Другата българска победа дойде в надпреварата при смесените двойки – Ерен Бекир и Цветелина Георгиева надиграха с 3:0 гейма Стоян Сариев и Дамла Хасанова, за да си осигурят финал в квалификациите срещу родения в България италиански национал Нягол Стоянов и Джорджия Пиколин. Радослав Котев и Калина Христова отстъпиха с 1:3 гейма от испанците Вилардел и Рад, а Стефан Димитров и Сиделя Мутлу загубиха със същия резултат от друга испанска двойка – Де Лас Ерас и Риера.

В квалификационната схема поединично Дамла Хасанова загуби от гръцката състезателка Цекура с 0:3 гейма, а Стефан Димитров отстъпи със същия резултат на Гюндюз, Турция. Без спечелен гейм въпреки отличната си игра в първите две части остана и Ерен Бекир (7:11, 8:11, 2:11 срещу испанеца Вилчес).

В надпреварата при мъжките двойки Ерен Бекир и Стоян Сариев нямаха шанс срещу Де Лас Ерас и Вилчес – 8:11, 7:11, 2:11, а също с 0:3 Стефан Димитров и Радослав Котев отстъпиха на китайците Сун и Сон.

Лазорровден е! Честит празник на имениците!

Лазаровден е християнски празник, посветен на Лазар от Витания и неговото чудотворно възкресение от Иисус …