Кикбоксьорите на СК „ОПТИКС“ донесоха 14 медала от Държавното първенство

Златен медал в дисциплината киклайт и бронзов в дисциплината лайтконтакт в категория до 50 кг. спечели състезателката на СК „ОПТИКС“ Силвана Байкова

на Държавното първенство по кикбокс – татами стилове. На финала на киклайт Силвана се изправи срещу европейската шампионка, но запази духовно равновесие и самообладание, концентрира се и победи.
Първенството се проведе на 14 -16 август в базата на спортен комплекс „Камчия“ и
бе за всички възрастови групи, включително и за ветерани.

Илчо Машев,

познат на панагюрската публика с успехите си в таекуондото, взе две сребърни отличия
– на лайтконтакт и на пойнт до 79 кг.

В дисциплината лайтконтакт      Гавраил Христосков      и                                        Николай Такучев

също спечелиха бронзови медали
 – Гаврил в до 63 кг.,  а Ники в до 42 кг.

Въпреки че за Герасим Генов, Йоан Гърчев, Мирослав Христев и Иван Велев
това състезание беше дебютно и те нямаха много време за подготовка,
и четиримата играха със сърце и се представиха много добре.
Герасим се класира на второ място на киклайт и на трето на лайтконтакт в категория до 57 кг.
Йоан
пък спечели второ място на лайтконтакт и трето на киклайт в категория +47.
Мирослав също се качи два пъти на почетната стълбица, за да получи своите два бронзови медала, завоювани на киклайт и лайтконтакт в категория до 74 кг.
В категория до 37 кг. на киклайт Иван се класира на второ място, а на лайтконтакт на трето.
 Макар да показа много добра игра, много малко не достигна на Стоян Солаков на лайтконтакт да спечели медал.

Треньорът на СК „ОПТИКС“ Здравко Еров е доволен от представянето на своите състезатели и вярва, че те ще успеят да покажат спортните си качества и на държавното в гр.Каварна в началото на септември.

Девойките на ВК „Пан Волей“ затвърдиха второто си място в групата

Днес  девойките на Волейболен клуб „Пан волей“ победиха като домакини с 3:0 отбора на Свиленград. …