четвъртък , 28 март 2024

Малките тенисисти на СК „Панагюрище” се представиха много добре в поредица от турнири

В края на спортно- състезателна 2018- 2019 г. тенисистите на СК „Панагюрище” донесоха доста радост на клубното ръководство.

В поредица от турнири те завоюваха престижни места в София, Пазарджик и Пловдив.
Място сред призьорите намериха Георги Бойчев, Станислав Метанов, Георги Тодореев, Петър Вакарелов, близнаците Матея и Йордан Генови, Никита Загорска и Виолета Чардакова.
На Държавното лично и отборно първенство за младежи и девойки до 21 г. , което се проведе преди една седмица в Пловдив, Десислава Ботева заедно с Есин Саид от НСА – София завоюваха бронзови медали на двойка, а в личната надпревара Десислава стигна до четвърт финал.
От 14 до 16 юни в гр. Гоце Делчев се проведе финалът на Държавното първенство – отборно и лично за момчета и момичета до 10 г. Нашите състезатели в състав: Матея и Йордан Гендови и седемгодишният Димитър Димитров след поредица от победи стигнаха до полуфинал, където загубиха от „Корабостроител“ . Варна. Варненският тим стана шампион с 4:2 и се окичи с бронзови медали.
В личното първенство Матея Генов завоюва бронзов медал на двойка заедно с Георги Прасков от гр. Златица.
Йордан Генов се класира от 5-8 място , а Димитър Димитров, които бе най-малкият участник, влезе в основната схема, съобщиха равносметката си за изминалия сезон от СК „Панагюрище“.
През цялото време децата бяха подкрепяни от техните родители и техния по-голям съотборник Георги Тодореев.
Треньорът Борис Влахов е благодарен на всички състезатели за представянето и се надява през следващия сезон те да постигнат още по-добри резултати.

Волейболният турнир „Тодор Стоицев“ се проведе днес в Панагюрище

Днес Волейболен клуб „ПАН ВОЛЕЙ“ бе домакин на организирания от него  традиционен турнир по волейбол …