Водещи новини

Злато, сребро и бронз спечелиха гимнастичките на Панагюрище на международен турнир в Хасково

Блестящо се представиха гимнастичките на СКХГ“Мери Денс“ на второто издание на Международния турнир „Кралица на Аида“  в Хасково.

В турнира гимнастичките ни участваха с три ансамблови съчетания, като и трите изпълнения получиха призови места от професионалното жури.
При децата, родени 2011 година, с ансамблово съчетание с топки Анна Гагова, Лора Йорданова, Сияна Мухарова, Деница Денина, Елица Узунова и Лияна Мазнекова спечелиха златен медал. Техен треньор е Кристалина Атанасова.
При ансамбловите съчетания без уред за деца, родени 2010-2009, грациите Ния Танчева, Тинка Мърхова, Соня Джигова, Габриела Стоянова, Микаела Вълчева и Александра Баракова бяха класирани на второ място и получиха сребърен медал. Техен треньор е Кристияна Чалмас.
Пак при ансамбловите съчетания без уред в същата възраст състезателките Румяна Костадинова, Елизабет Грънчарова, Йоанна Караджова, Ивет Маджарова и Красимира Гърбакова
 се наредиха на трето място и си тръгнаха с бронзови медали. Техен треньор също е Кристияна Чалмас.
При индивидуалните изпълнения при децата, родени 2011 година, Дария Чолакова спечели второ място и сребърен медал.
Нейн треньор е Кристалина Атанасова.

Ръководството на СКХГ „Мери Денс“ е много доволно от представянето на гимнастичките.
Следващото участие на клуба е 19-21 април в София, съобщи Стефания Букович.
Около 600 гимнастички от страната и чужбина участват в състезанието „Кралица на Аида”, което се провежда в спортна зала „Дружба“ в Хасково.

Кметът Желязко Гагов поздрави лично световния шампион по самбо Иван Хърков

Павлина ЛАЛЕВА С искрящи очи и слънчеви усмивки бе посрещнат тази вечер световния шампион по …