вторник , 30 април 2024
Водещи новини

Лекоатлетът Иван Иванов от Панагюрище спечели 2 шампионски титли – на 400 и 800 м гладко бягане

На 19 и 20 януари в София се проведе националният шампионат в зала за юноши и девойки под 18 години, в който участваха и състезатели на панагюрския КЛА „Оборище”.

Лекоатлетът Иван Иванов, възпитаник на треньора Катя Кроснарова, се представи блестящо на 400 и 800 м гладко бягане. В конкуренция с под 30 състезатели в над 10 серии той спечели по безапелационен начин и на двете дистанции първи места и окичи гърдите си с златни медали.
Темпото в силната серия на 20 януари водеше шампионът на 1500 м Гени Семковски от Тракия 96” /Пловдив/, но в последните 200 м панагюрецът показа силния си финален спринт и размина убедително пловдивчанина, като завърши за 1:57.26. Семковски завърши втори с 1:58.21. Бронзовият медал бе за вицешампиона на 1500 м Минчо Давидов от „Тракия Пловдив– 1:59.41, коментира електронното издание на сп.“Атлетика“.

Кметът Желязко Гагов поздрави лично световния шампион по самбо Иван Хърков

Павлина ЛАЛЕВА С искрящи очи и слънчеви усмивки бе посрещнат тази вечер световния шампион по …