четвъртък , 9 май 2024

Панагюрци сред първенците на Ротари маратона по случай Деня на Независимостта

Панагюрски лекоатлети се наредиха сред завършилите на първо място различните дистанции в Ротари маратона, организиран вчера по случай Деня на Независимостта – 22 септември.

В обиколката край яз. „Батак” участваха ветераните Петър Петров и Георги Узунов, пробягали 20-километровото трасе, както и Иван Митовски, завършил сред първите осем на класическите 42 километра. Треньорът в клуба по лека атлетика „Борис Мулешков” Дончо Калпаков съобщи и, че от активните панагюрски състезатели първи на 20 километра са завършили Десислава Андреева и Николай Цветанков, съответно при жените и мъжете. На 10-километра втори финиширал Златомир Радев. На дистанцията от 5 километра първото и второто място спечелили Кристиян Байряков и Николай Ралчев.
РОТАРИ ЕКО-МАРАТОН „Обиколка на язовир Батак” се организира се в чест на 22 септември, като Ротари съвместно мероприятие на Ротари клуб Пазарджик, Ротари Клуб Велинград, Ротари Клуб Панагюрище и Ротари клуб „Бесепара”Пазарджик за популяризиране здравословния начин на живот.
Калпаков съобщи и за друго отлично представяне на бегачите от „Борис Мулешков” от тази събота, 20 септември. В 22-ото издание на мемориал „Димитър Върбанов – Митето” в Койнаре Вероника Атанасова станала първа при момичетата до 14 години, а Лушка Кокотанекова при момичетата до 16 години. Златомир Радев станал четвърти при юноши младша възраст. В кроса се включили над 100 атлети от 8 до 19-годишна възраст.

Кметът Желязко Гагов поздрави лично световния шампион по самбо Иван Хърков

Павлина ЛАЛЕВА С искрящи очи и слънчеви усмивки бе посрещнат тази вечер световния шампион по …