От 7 май до 27 май 2019 г. в Министерството на вътрешните работи функционира денонощно открита линия
По официални данни на Министерство на здравеопазването към 16.05.2019 г. са съобщени 650 случая на морбили.
"АСАРЕЛ-МЕДЕТ" АД
гр. Панагюрище
ПРОДАВА СЛЕДНИТЕ УПОТРЕБЯВАНИ АВТОМОБИЛИ:

Нови медали за колекцията на плувците от СК "Каменград", които се върнаха от турнир в Пловдив

Написана от  Понеделник, 06 Май 2019 21:02

С осем отличия се върнаха панагюрските плувци от провелиюя се на 4 и 5 май в Пловдив турнир под шевството на Спортен клуб по плуване "Младост".
В надпреварата за медалите се включиха над 250 състезатели от страната. Сред тях бяха и плувците на панагюрския СК "Каменград", които за пореден път се представиха отлично. Въпреки че се състезаваха с по-големи спортисти от тях, те доказаха, че само с упорит труд могат да се постигнат отлични резултати.
Чудесно плуване направи в своята възрастова група Теодора Ракова, която на 100 м свободен стил извоюва златен медал, а на 200 м свободен стил и 50 м гръб спечели сребърни медали. Отлични качества на плувец показа и Катрин Радивчева, която също спечели три медала - сребърен на 100 м бътерфлау и два бронзови на 100 м брус и 50 м бътерфлау.

Бързина и добра техника на плуване демонстрира и Симеон Бобеков,
който на 200 м свободен стил спечели сребърен медал. След него се нареди Петър Маслев с бронзов медал.

Макар с много малка разлика да не стигна до почетната стълбичка, отлично плуване на 50 и 100 м свободен стил показа Стоян Цанев, който се класира на четвърто място. След него остана Кристиян Спасов,  който се състезава на 50 и 100 м гръб и на 50 и 100 м свободен стил. Дара Маслева също стана четвърта на 100 м свободен стил. Добри впечатления с плуването си оставиха Кристияна Поибренска и Станислав Каракашев.
Въпреки доброто класиране, треньорският състав не е доволен от постигнатите резултати.
Димитър Аврамов коментира, че с честото участие в различни по ранг състезания децата губят от подготовката си за много по-важни спортни форуми.