Следвайте ни и в социалните мрежи:

Поредното признание за песенните си изпълнения получиха панагюрските възпитаници на музикалните ръководители
Две деца от Панагюрище стигнаха до финала на Международния турнир "Математика без граници",
Четири бързи полицейски производства са образувани спрямо шофьори за времето от петък до днес.
Първата прожекция тази седмица в кино "Модерен театър" ще е на комедийната анимация "САМИ ВКЪЩИ 2"– 3D премиера
От 8-ми до 10-ти юли учители от СУ „Нешо Бончев” се включиха в обучение в Банско по програма “Академия за победители:

На 16 юли е крайният срок за записване на седмокласниците в гимназиите за първо класиране.

Нови медали за колекцията на плувците от СК "Каменград", които се върнаха от турнир в Пловдив

Написана от  Понеделник, 06 Май 2019 21:02

С осем отличия се върнаха панагюрските плувци от провелиюя се на 4 и 5 май в Пловдив турнир под шевството на Спортен клуб по плуване "Младост".
В надпреварата за медалите се включиха над 250 състезатели от страната. Сред тях бяха и плувците на панагюрския СК "Каменград", които за пореден път се представиха отлично. Въпреки че се състезаваха с по-големи спортисти от тях, те доказаха, че само с упорит труд могат да се постигнат отлични резултати.
Чудесно плуване направи в своята възрастова група Теодора Ракова, която на 100 м свободен стил извоюва златен медал, а на 200 м свободен стил и 50 м гръб спечели сребърни медали. Отлични качества на плувец показа и Катрин Радивчева, която също спечели три медала - сребърен на 100 м бътерфлау и два бронзови на 100 м брус и 50 м бътерфлау.

Бързина и добра техника на плуване демонстрира и Симеон Бобеков,
който на 200 м свободен стил спечели сребърен медал. След него се нареди Петър Маслев с бронзов медал.

Макар с много малка разлика да не стигна до почетната стълбичка, отлично плуване на 50 и 100 м свободен стил показа Стоян Цанев, който се класира на четвърто място. След него остана Кристиян Спасов,  който се състезава на 50 и 100 м гръб и на 50 и 100 м свободен стил. Дара Маслева също стана четвърта на 100 м свободен стил. Добри впечатления с плуването си оставиха Кристияна Поибренска и Станислав Каракашев.
Въпреки доброто класиране, треньорският състав не е доволен от постигнатите резултати.
Димитър Аврамов коментира, че с честото участие в различни по ранг състезания децата губят от подготовката си за много по-важни спортни форуми.