Двама мъже с психични проблеми са задържани и приведени за лечение в специализирано здравно заведение.
ДНЕС в кино „Модерен театър” ще бъде представена книгата  „Лъчезар Цоцорков“, посветена на видния предприемач и родолюбец от Панагюрище.
Анимацията "ПАТЕШКА ИСТОРИЯ2D премиера, е едно от заглавията в афиша на кино "Модерен театър" тази седмица.
На 14 октомври на 56 години внезапно почина изтъкнатият специалист в областта на наказателния процес проф. Никола Манев.
При засилен интерес приключи второто издание на турнира по художествена гимнастика „Панагюрско съкровище”, който се проведе в зала „Арена Асарел” на 13 и 14 октомври.
 По случай 60 години от основаването на Българскатафедерация по хандбал на пищна церемония,

Състезателите от Спортен клуб по тенис на маса "Панагюрище" се представиха добре в БРГ- мъже

Написана от  Вторник, 29 Май 2018 20:01
В събота и неделя в гр. Пловдив се проведе последният четвърти кръг на БРГ – мъже.
С отлична игра нашият отбор постигна от три мача три победи. Отборът в състав Даниел Качаков, Костадин Ленгеров. Димитър Илиев и Любомир Пейков спечелиха срещу отбора на СКТМ - гр. Хасково с 4:3, СКТМ „Марица“ - Симеоновград с 4:3 и СКТМ „Берое“ - Стара Загора, с 4:2. Мачовете бяха изключително драматични, като бившият Европейски шампион за юноши Костадин Ленгеров не загуби нито един мач, а Даниел Качаков спечели две много важни срещи срещу Хасково и Симеоновград при резултат 3:3.
През цялата година ръководството на клуба освен гореспоменатие опитни и рутинирани състезатели обиграваше и младите таланти Божидар Васев, Димитър Калоянов и Георги Бойчев.
От общо 8 състезаващи се отбора нашите състезатели заеха 4 място в крайното класиране, като малко не им достигна за медали.
До края на спортно-състезателната година клуба ще вземе участие във финалите на Държавното първенство за момичета и момчета до 10 г. и Държавното отборно и лично първенство до 21 г.Предстои и междузоновото първенство за 12 г. ,кадети и кадетки до 15 г., и
ВРГ 2 мъже. Очакваме за призови места да се борят Десислава Ботева, Нелина Петришка, Йоана Ботева, Димитър Калоянов, Божидар Васев и най-малките – Георги Бойчев, Близнаците Йордан и Матея Генови , Радостин Васев, Георги Тодореев , Станислав Метанов и братята Иван и Петър Вакарелови, Божидар Калпаков и други.