Тринадесетото издание на Международния фестивал „Кръстопът на музите“ се проведе от 20 до 22 октомври в София.
Родовете Пенчеви, Запрянови и Ендарови от село Бъта вече ще си имат записана история.
Сред основните мерки, които предприе тази година Министерство на образованието и науката в посока реформиране и подобряване на училищното образование,
Почина дългогодишният самодеец и основател на Фолклорен ансамбъл "Иглика" в село Бъта
Инициативен комитет за първа година организира връчване на парична награда на изявен спортист от община Панагюрище „Духа и сила“

ФК "Оборище" поряза "Нефтохимик", Бургас

Написана от  Събота, 12 Август 2017 21:32
ФК "Оборище" постигна успех с 2:0 при гостуването си днес на "Нефтохимик", Бургас, в среща от 4-ия кръг на Втора лига.
Това бе последен мач на Георги Чиликов начело на войводите. От понеделник той ще бъде назначен с Димитър Димитров - Херо за треньор в „Лудогорец“.
Първото попадение за оборищенци падна малко преди почивката и бе дело на бразилеца Жако, който направи официален дебют за панагюрци в този мач.Вторият гол бе дело на Петър Тончев от дузпа в 85-ата минута. Дузпата бе отсъдена за нарушение срещу Майк Кръстев в наказателното поле.
След този мач панагюрци събраха 7 точки в актива си.
Източник:football24