На 10 ноември панагюрските художници Нистор Хаинов и Пепа Машева, които са и учители съответно в СУ „Нешо Бончев” и ОУ „Проф.Марин Дринов”,
за избор на фирма-купувач на следното оборудване:
Тази вечер и в Панагюрище имаше гражданско недоволство срещу цените на горивата.
"МИСТЕРИЯТА НА КЪЩАТА С ЧАСОВНИКА"2D премиера, дублиран, е един от филмите, които предлага кино "Модерен театър" тази седмица.
От 9 до 11 ноември в сградата на  Младежкия  дом в Пазарджик се проведе поредното издание на Музикалната академия „Нота по нота“ за джаз, поп и рок изпълнители.
 Днес в зала "Арена Асарел" в Панаагюрище се проведе среща по волейбол от държавното първенство за юноши старша възраст.

Таекуондисти на СК "ОДИН" спечелиха златни, сребърни и бронзови медали на турнира за Купа Багатур - Стара Загора

Написана от  Вторник, 06 Ноември 2018 22:45
На 3-4 ноември в Стара Загора се проведе 16-ят Национален открит турнир по таекуон-до за Купа БАГАТУР-Стара Загора.
В състезанието участваха клубове от цялата страна. Сред претендентите за призови места бяха спортисти на СК „ОДИН” – Панагюрище, които успяха и този път да покажат, че са сред най-добрите.

При 10-11-годишните в категория 30 кг. с много спортен хъс Борислав Петков грабна златния медал на спринг
и бронзовия на форма, а в категория +55 кг. с изключителна игра
Деян Яначков също заслужи златен медал на спаринг
и бронзов на форма.

В същата възраст Михаил Иванов спечели 2 място на спаринг в категория +55 кг., а Йоана Бунчева в категория 45 кг. се пребори за два медала - сребърен на спаринг и сребърен на форма.
Гергана Пешева
зае 3място на форма и 3 място на спаринг в категория 40 кг.

При по-големите -12-13-години, Каталина Йорданова спечели първо място на форма и трето на спаринг в категория 45 кг.
Петър Костурков също спечели първо място, но на спаринг, а Дарина Машева II място на спаринг.
Ива Чернирадева зае II място спаринг и III място форма, а Мирослава Райчева се класира на III място на форма.
От изброените състезатели 6 са от софийската секция на клуба. Те се пребориха за 11 медала, от които 3 златни. Това са таекуондистите:
Михаил Иванов, Каталина Йорданова,Гергана Пешева, Йоана Бунчева, Борислав Петков и Деян Яначков.
Техен инструктор в София е Пенко Пенчев, който е един от първите състезатели на таекуон -до клуба в Панагюрище при основаването му преди повече отт 20 години. Пенко Пенчев бе и ръководител на състезателите на СК "ОДИН" в Стара Загора, тъй като по същото време имаше и състезание по кик бокс в Габрово, в което участваха наши представители, водени от инструктора си Здрравко Еров. За равносметкатка от Стара Загора пред oshtepan.com Здравко Еров коментира:
„Няма как да не съм щастлив с тези деца! Готови сме за големия форум след три седмици в Пловдив, където ще се проведе много силен международен турнир”.